צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

שאילתא
המילה שאילתא מגיעה מהמילה בעברית שאלה, הכוונה למשפט המוצג באופן שמצריך קבלה של  תשובה. שאילתא שאולה מהמושג הארמי שאילתא שפירושו דרשה, שהייתה נהוגה בתקופת התלמוד הסבוראים והגאונים. כאשר אנו אומרים שאילתא בהקשר של תוכנה ומחשבים הכוונה לשאלה שמוצגת למכונה או לתוכנת מחשב כלשהי.
דוגמאות לשאילתא :
1. אחת הדוגמאות הקלאסיות ביותר של שאילתא היא חיפוש במנועי חיפוש דוגמת גוגל או כל מנוע חיפוש אחר. כאשר אנו כותבים נושא שאנו רוצים לחפש עליו מידע, בשורת החיפוש של מנוע החיפוש ( למשל צימרים בצפון, אולמות אירועים במרכז או אילוף כלבים באילת ) אנו בעצם מבצעים שאילתא.
2. מסדי נתונים שונים עובדים גם הם עם המושג שאילתא, כאשר אנו מחפשים נתונים שונים במסד הנתונים וכתבים את מילות המפתח שאנו מחפשים בשורת החיפוש של מסד הנתונים אנו בעצם מבצעים שאילתא. דוגמה לשאילתא מסוג זה היא חיפוש של ספר במאגר המידע של ספריה, יש להקליד מילות מפתח כמו שם הספר, שם הסופר או ההוצאה – שבעצם מדובר בביצוע של שאילתא.
שאילתא בבניית אתרם
בתהליך של בניית אתרים במקרים רבים מוכנסת האפשרות של ביצוע שאילתא, כלומר הכוונה היא לאפשרות של חיפוש על פי מילות מפתח מסוימות באתר על מנת לאתר דפי אינטרנט בתוך האתר עצמו בקלות ובלי לחפש באופן עקיף.
למה חשוב שתהיה האפשרות של שאילתא ?
האפשריות שמעלה בפנינו קיומה של העלאת שאילתא הן גדולות ומגוונות. אם אנחנו רוצים לחפש מידע מסוים ברשת האינטרנט, אנחנו לא חייבים לדעת לאילו אתרים לפנות, כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לערוך חיפוש במנוע חיפוש כלשהו ( גוגל, בינג, GO ועוד ) – כלומר לבצע שאילתא וכל המידע שאנו רוצים לקבל על הנושא שחיפשנו זמין לפנינו.
גם שעורכים חיפוש של מידע במסד נתונים, בעיקר כאשר אין בידינו את כל הנתונים לחיפוש, קל יותר למצוא את המידע והנתונים שאנו צריכים על ידי ביצוע של שאילתא – כמו למשל אם יש לנו שם של ספר ואנו רוצים לדעת מי הסופר שכתב אותו.

 

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000