צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

רשתות חברתיות

עוד לפני עידן האינטרנט היה קיים המושג רשתות חברתיות. רשתות חברתיות הוא מבנה חברתי הבנוי ממספר גורמים (דוגמת חברים, משפחה, קבוצות פוליטיות, ועוד) גורמים אלו הם בעלי קשרים דו סטריים ברמות שונות.


מה ההגדרה של רשתות חברתיות ?

סוציולוגים ואנתרופולוגים רבים מעוניינים בחקר של הנושא רשתות חברתיות, בנוסף אנשים הקשורים לחקר של ארגונים, חוקרי תקשורת, אנשי מערכות מידע ומנהלי עסקים גם הם מתעניינים בדרך הפעולה והמיפוי של רשתות חברתיות. רשתות חברתיות ניתן להגדיר במקרים רבים על ידי שימוש בתורת הגרפים. ברשתות חברתיות ניתן למדוד את הריכוזיות של הקבוצה, הלכידות שלה, הרמה של הקשרים בין חברי הקבוצה ובין הקבוצות ועוד. ניתן להשתמש ברשתות חברתיות כמצע להפצה של שמועות, הן גם היוצרות של עמדות ודעות קדומות עוד.

רשתות חברתיות באינטרנט

עד להתחלתו של עידן האינטרנט היו רשתות חברתיות נוצרות במסיבות קוקטלים או במפגשי עסקים, עם כניסתו של האינטרנט כמעט לכל בית בעולם התחזק הרעיון של רשתות חברתיות מאז 2001 כבר נוצרו מעל 300 רשתות חברתיות בעולם.
מדובר בדרך לחבר וליצור קשרים חברתיים בין אנשים בעלי עניין משותף, רשתות חברתיות מאפשרות לא רק שמירה על קשר עם חברים אלא גם הכירות עם החברים שלהם ואת האפשרות לקרוא את הפרופיל של אנשים שונים שמעניינים אותנו, אף ליצר איתם קשר.
על מנת להגדיר פלטפורמה כרשת חברתית היא צריכה שיהיו בה שני דברים :
• אפשרות ליצירה של פרופיל אישי בו מופיע מידע על האדם שיצר אותו – מענין כרטיס ביקור אלקטרוני.
• אפשרות להתחבר לחברים שלך, רק כך יכולים לבוא הקשרים החברתיים לידי ביטוי, הרעיון הוא לאפשר יצירת קשר עם מכרים.
ניתן לנצל את קיומן של רשתות חברתיות למטרות שונות, בין אם אישיות כמו מציאת עבודה, יצירה של קשרים רומנטיים, שמירה על קשר עם חברים, הכרה של חברים חדשים ועוד. בנוסף חברות רבות יכולות להשתמש ברשתות חברתיות על מנת לפרסם את המוצרים שלהן . בתהליך של בניית אתרים ניתן להשתמש ברשתות חברתיות שונות על מנת לפרסם את האתר החדש.

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000