צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

רובוטס TXT

מה זה רובוטס TXT  ?

רובוטס TXT או בשמו המלא פרוטוקול אי הכללת רובוטים.
רובוטוס TXT הוא שם של קובץ שנועד למנוע מרובוטים לסרוק חלקים מהאתר. כאשר אנו עוסקים בתחום בניית אתרים,  שוב לנו כי אנשים יחשפו למידע שיש באתר ולמה שיש לנו להציע להם דרכו, אולם לא תמיד אנחנו רוצים כי כל המידע ייחשף ויהיה זמין לכל, לכן אנו משתמשים בקובץ רובוטס TXT.

מה הרעיון מאחורי השימוש בקובץ רובוטס ?

קובץ רובוטס TXT מאפשר להכניס להגדרות האתר את הדפים והמידע שאנו רוצים שלא יהיה זמין לכולם. הרעיון שעומד מאחורי רובוטס TXT הוא שהרובוטים של מנועי החיפוש שעושים סריקה על האתר לא יוכלו לראות את המידע בדפים אלו שהגדרנו באמצעות רובוטס TXT.< /p>

איך פועל קובץ רובוטס ?

הקובץ רובוטס TXT מכיל תחביר מיוחד, תחביר זה נמצא בספרייה של השורש ( ROOT ) של האתר, על ידי שימוש בפרוטוקול ניתן להסתיר חלקי מידע ודפים שונים, ולא לאפשר למנועי החיפוש לאנדקס אותם, אך הם יכולים לסרוק אותם. 
מנועי החיפוש במנועים השונים ייגשו דבר ראשון לספריה של האתר, הם יחפשו אחר הקובץ רובוטס TXT של האתר וכך הם יוכלו לדעת אילו חלקים של האתר הם רשאים לסרוק ולאילו חלקים אסור להם להיכנס. אומנם המנועים לא יציגו את המידע ברשימת תוצאות החיפוש שלהם אבל המידע או הדפים בכל זאת יכול להיות נגישים במידה ויש הפנייה אל דפים אלו מדפים אחרים שאליהם יש לרובוטים של מנועי החיפוש גישה, מידע זה יהיה זמין אבל ללא הכותרת והתיאור שלו. במידה ויש דפים שמנהל האתר רוצה למנוע את הגישה אליהם לחלוטין ניתן להשתמש בשיטה אחרת שנקראת רובוטס תג.
איך עובדת השיטה
יש לכתוב בקובץ על ידי עורך טקסט רגיל רשימה הכוללת שני חלקים
  User-Agent: בחלק זה יש לכתוב את הנמען אליו מיועדות ההוראות שיופיעו בחלק הבא.
 Disallow:  : בחלק זה יופיעו המקומות אליהם לא תהיה גישה לאלו שאותם הכנסנו לרשימה בחלק הקודם.

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000