צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

קוד פתוח


מהו קוד פתוח ?

קוד פתוח הוא כלי מעולם התוכנה. הכוונה לתוכנה שהקוד שלה פתוח ונגיש בחינם, גם לצפייה, גם לשימוש וגם לעריכה של שינויים. קוד פתוח מאפשר אפילו להפיץ את הקוד אחרי עריכת השינויים. באופן זה כל מי שרוצה יכול לשפר תוכנה שפותחה, מושג נוסף הקשור לנושא הוא תוכנה פתוחה מושג זה כולל גם את התוכנה וגם את הקוד. בתוך ההגדרה של קוד פתוח נכנס גם קוד נגיש – הכוונה לקוד שניתן לצפות ולהשתמש בו חופשי אבל ללא אפשרות לשנות אותו.
קוד פתוח משמש רבות לתהליך של בניית אתרים, שם ניתן להשתמש בקודים של תוכנות מסויימות על מנת לבנות אתר שיהיה קריא לכל מנועי החיפוש.

הרעיון מאחורי קוד פתוח

הרעיון, ותפיסת העולם שעומדת מאחורי הרעיון של קוד פתוח אומרת כי טכנולוגיה אינה רכוש פרטי של אדם אחד אלא שייכת להמונים. כך כל מי שרוצה יכול להיכנס אל תוך קוד פתוח ולשנות אותו (בניגוד לקוד סגור המרכיב את התוכנות של מייקרוסופט למשל ואין אפשרות לצפות בתהליכים שמרכיבים את התוכנה).


מה בין קוד פתוח לתוכנה חופשית ?

יש קשר הדוק בין תוכנה חופשית ובין קוד פתוח – המשמעות של שני מושגים אלו היא דומה אבל האידיאולוגיה שלהם שונה. הרעיון של פתיחת תוכנה לשימוש חופשי הוא להשתמש בתוכנה בתור ערך חברתי. הקוד הפתוח מגיע משיקולים כלכליים וטכנולוגיים של הארגון ליזמות הקוד הפתוח. הרעיון הוא לאפשר שיפור וייעול של הקוד על ידי אנשים שונים שיכולים להיכנס לקוד ולשנות אותו ובכך להכניס בו שינויים ושיפורים.

תרומות והנעות למיזמים של קוד פתוח

קוד פתוח מתאפשר בזכות התרומה של המפתחים שמשתתפים במיזים, מדובר במתנדבים ברוב המקרים. יש מחקרים פסיכולוגיים בנושא הקשר בין הנעה לפיתוח של קודים פתוחים להשתתפות.
יש שלושה גורמים של הנעה בתחום – צרכים פנימיים, אנשים יכולים לקבל עצמאות בעבודה שלהם ובוחרים כיצד לממש את הפוטנציאל שלהם. צרכים חיצוניים – התגמולים הכספיים שמקבלים מפתחים של קוד פתוח בין מתרומות לפיתוח ובין מחברות מסחריות לעובדים שלהם. צרכים משולבים – פיצוח של קוד מקנה מעמד ומוניטין למפתח אותו.


מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: קוד פתוח
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000