צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

פלאש


פלאש היא טכנולוגית מולטימדיה השייכת לחברת אדובי. טכנולוגית פלאש מאפשרת יצירה, עריכה והצגה של סרטונים, בעיקר סרטוני אנימציה. פלאש משמשת גם ליצירת משחקים ויישומי אינטרנט. טכנולוגית פלאש נפוצה מאד, וניתן למצוא אותה באתרים רבים ואפילו בסדרות מצוירות בטלוויזיה.

איך בנויה טכנולוגית פלאש?

פלאש מבוססת על גרפיקת וקטורים. דבר זה גורם לקובצי פלאש להיות קטנים יחסית ונוחים להורדה. פיתוח האפליקציות בפלאש נעשה באמצעות שפת התכנות ActionScript, וניתן להוסיף לקבצים גם קובצי קול ווידאו. את הסרטונים המיוצרים באמצעות טכנולוגית פלאש ניתן להציג באמצעות נגן פלאש. בשל נוחות הבניה וההצגה של סרטוני פלאש, נגן פלאש הוא מוצר נפוץ מאד, וכמעט כל דפדפני האינטרנט מגיעים עם נגן פלאש מובנה. לאדובי יש גם ערכה לפיתוח תוכנה בשם אדובי פלקס אשר מבוססת על טכנולוגית פלאש.

ההיסטוריה של פלאש

פלאש הייתה שייכת במקור לחברת מקרומדיה. מקרומדיה פיתחה תוכנה למעצבים בשם דיירקטור, כבר בשנות השמונים. עם התפתחות האינטרנט התברר, כי הקבצים שיוצרו על ידי תוכנת דיירקטור היו כבדים מידי והיה קשה מאד להעלות אותם לרשת. לכן רכשה חברת מקרומדיה תוכנה פשוטה של אנימציה, פיתחה אותה, והוציאה אותה לשוק תחת השם המוכר כיום – פלאש. בסוף שנת 2005 נקנתה חברת מקרומדיה על ידי חברת אדובי, וכך השתנה שמה הרשמי של תוכנת פלאש מ "מקרומדיה פלאש" ל"אדובי פלאש".

נגן פלאש בטלפונים חכמים

נגן פלאש, כאמור, נפוץ כיום מאד. כמעט כל תהליך של בניית אתרים כולל גם התקנה של נגן פלאש, ואתרים רבים גם מציגים סרטוני פלאש. מלכתחילה היה נגן פלאש מיועד אך ורק למחשבים שולחניים. כיום, עם התפתחותם של טלפונים סלולאריים חכמים ומחשבי כף יד, הציגה פלאש תוכנה פשוטה יותר בשם פלאש לייט (Flash Lite) המיועדת למכשירים בעלי מעבד חלש. תוכנה זו צורכת פחות משאבים מן המעבד מאשר התוכנה המקורית. במכשירים החכמים שמייצרת חברת אפל, לא ניתן לצפות בסרטוני פלאש, כיוון שחוזה החברה של אפל מתנגד ליצירת אפליקציות המריצות קוד של צד שלישי. אמנם נעשו ניסיונות ליצור אפליקציות פלאש למוצרי אפל, אך עד היום הן נחלו כשלון.


מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: פלאש
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000