צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

פייסבוק


פייסבוק או Facebook  הוא אתר אינטרנט של רשת חברתית. האתר מופעל על ידי אברת פייסבוק. מדובר ברשת החברתית הגדולה ביותר בעולם. פייסבוק זמין ביותר משבעים שפות ועד לסוף שנת 2011 היו בה 845 מליון משתמשים פעילים, כאשר 80% מהם נמצאים מחוץ לארה"ב. 483 מהמשתמשים פעילים בפייסבוק באופן יומיומי.

ראשיתו של פייסבוק

אתר הפייסבוק הוקם על ידי ארבעה סטודנטים מהארווארד מארק צוקרברג, אדוארדו סאברין, דסטין מוסקוביץ, וכריס יוז.  ב2004 שהקימו אותו רק לסטודנטים של הארווארד על מנת שיוכלו להכיר אחד את השני טוב יותר. מאור יותר נפתח הפייסבוק לכל העולם. שמו של האתר מגיע מספר של תמונות (Face –Book) הסטודנטים שמחולק בתחילת שנה לכל סטודנט בהארווארד על מנת לעודד הכרות ביניהם.

היסטוריה של פייסבוק

היסטוריה של פייסבוק ייסוד הפייסבוק על ידי מארק צוקרברג היה בשנת 2004 כאשר היה סטודנט בהארווארד. שם התחום Facebook.com נקנה בסכום של 200,000$ אחרי ששימש רק לסטודנטים של האוניברסיטה, הוא נפתח גם לאוניברסיטאות אחרות, מאוחר יותר גם בתי ספר החלו להשתמש ברשת. רק 11 בספטמבר 2011 נפתח הפייסבוק לכל אדם בעולם שיש לו דואר אלקטרוני וגילו מעל 14 שנים.
בפברואר 2009 נתבעה החברה של פייסבוק על ידי חברת ConnectU באשמה של גניבת הרעיון של רשת חברתית והפרה של זכויות יוצרים. חברת פייסבוק שילמה לחברה התובעת 65 מליון דולר, על מנת שיסירו אותה. במאי של אותה שנה הוגשה תביעה נוספת על ידי חבר של מארק צוקרברג מאוניברסיטת הארווארד בשם אהרון גרינשפן. גרינשפן טען לבעלות על השם פייסבוק, לטענתו הוא זה שהגה את השם ולכן מגיעה לו זכויות יוצרים עליו. הסיפור היה כל כך סוער שיצא סרט המתאר את הקמתה של פייסבוק ואת המאבקים המשפטיים של החברה, הסרט נקרא הרשת החברתית.
פייסבוק קשורה רבות לנושא של בניית אתרים. מדובר בכלי מעולה לקידום של אתרים חדשים. כל מי שעוסק בבניה של אתרים יודע שהרשת החברתית פייסבוק היא כלי מצוין לפרסם ולקדם בו אתרי אינטרנט חדשים שיוצאים לשוק.
 

מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: פייסבוק
 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000