צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

פייג'ראנק


פייג' ראנק תוכן פייג'ראנק (PR)
פייג' ראנק הוא סוג של אלגוריתם המשמש לבניית אתרים מסוג מנוע חיפוש. אלגוריתם מסוג פייג' ראנק מדרג את אתרי האינטרנט על פי הקישורים שלו עם היפרטקסט. מנוע החיפוש גוגל עושה שימוש באלגוריתם זה.

 

המצאתו של פייג' ראנק

הממציא של האלגוריתם זה הוא לארי פייג' והוא נקרא על שמו. פייג' יחד עם סרגיי ברין ערכו מחקר באוניברסיטת סטנפורד על מנת לפתח אלגוריתם של מנועי חיפוש. האבטיפוס של מנוע חיפוש על פי פייג' ראנק הוצג לראשונה בשנת 1998. הפטנט על פייג' ראנק שייך לאוניברסיטת סטנפורד, ואילו השם הוא סמלה המסחרי של חברת גוגל אשר חתמה על חוזה עם האוניברסיטה על בלעדיות של שימוש באלגוריתם שלה תמורת 1.8 מליון מניות החברה. 

כיצד מתארת חברת גוגל את פייג' ראנק ?

"פייג' ראנק מסתמך על האופי הדמוקרטי הייחודי של הרשת ומשתמש במבנה הקישוריות העצום שלה כאינדיקציה לערכו של כל אתר. בעיקרון, גוגל מפרש קישור מאתר A לאתר B, כהצבעה של A ל B, אבל גוגל בוחן יותר מאשר את מספר ההצבעות שכל אתר מקבל, כלומר מספר קישורים שאתר מסוים מקבל; בנוסף, גוגל מנתח את האתר המצביע. הצבעות מאתר "חשוב" הן בעלות משקל גבוה יותר, ועוזרות לקדם אתרים אחרים."

שיטת הדירוג של פייג' ראנק

השיטה בה עובד פייג'ראנק הוא על ידי זחלן, הזחלן סורק את כל הדפים הקיימים באינטרנט ויוצר הירארכיה של הקישורים ביניהם. קישורי האתרים מזוהים על ידי תגים של HTML, מה שאומר שקישורים מסוג Java Script או אחרים לא נסרקים על ידי הזחלן.
כל האתרים שנמצאו עוברים חישוב על ידי האלגוריתם על מנת להבין את החשיבות שלהם. על פי דרגת החשיבות יוצגו האתרים בסדר מהחשוב ביותר ועד לחשוב פחות. הדרגה של דף נקבעת על פי הכמות של הדפים שמקושרים אליו. בנוסף לקישורים יש חשיבות למספר המילים הרלוונטיות שמופיעות בדף, ככל שיופיעו יותר מילים, כך מיקומו של הדף יהיה גבוה יותר.
בתהליך של בניית אתרים חשוב ליצור קישורים לאתר מאתרים גדולים אחרים וכן ליצור מצב שמילים רלוונטיות יופיעו כמה שיותר פעמים באתר.


מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: פייג' ראנק
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000