צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

פורטל


המילה פורטל מגיעה מהמילה האנגלית Web Portal האקדמיה לעברית קבעה את התרגום של המילה כפורטן. פורטל הוא בעצם אתר אינטרנט שמהווה שער פתיחה למקורות אחרים ברשת. ברוב המקרים, פורטלים מאפשרים למשתמשים שלהם להתאים את הפורטל באופן אישי לצרכים שלהם.

ההגדרה של פורטל

ההגדרה של פורטל על פי פרויקט המדריך הפתוח היא: פורטל הוא אתר אינטרנט שיש לו מנוע חיפוש, פורטל צריך להחזיק שירות של חשבונות דואר אלקטרוני, עליו להכיל תוכן חדשותי, וכן מידע בענייני ספורט ומזג אוויר.
קיימים גם אתרים שהם מגה- פורטלים, אתרים אלו דוגמת יאהו, וואלה ועוד מספקים גם אפשרויות נוספות, שירותים ותוכן מסחרי ועוד.

תפוצתם של פורטלים

לאחר ההפצה המהירה של הדפדפנים בסוף של שנות התשעים הפכו הפורטלים להיות נפוצים, הרבה מאוד חברות ניסו לבנות פורטל. בניית אתרים מסוג  פורטל אפשרה להשיג לחברה אחיזה טובה בשוק האינטרנט. רוב תשומת הלב שקיבלו פורטלים נבעה מהעובדה במקרים רבים היו דפי הבית של הדפדפן של המשתמש האתר של הפורטל. כך למשל חברת דיסני החליטה להקים פורטל בשם Go.com, לעומתם הפורטל AOL הפך להיות של Netscape Netcenter ועוד.
בהרבה מקרים של מדריכי אתרים כמו למשל יאהו, או מנועי חיפוש שהלכו והרחיבו לעצם את מספר המשתמשים שלהם והציעו שירותים שונים שגרמו להם להישאר באתר יותר ויותר וכך לאט, לאט הם הוסיפו שירותים שהפכו אותם לפורטלים. השיטות להגדיל את המספר משתמשים שנרשמים כוללים למשל שירות של דואר אלקטרוני חינם, אפשרות של התאמה אישית של האתר, צ'אטים וחדרי שיחות, צירוף של תוכן חדשות – כל אלו מגדילים את ההכנסות של הפורטל מפרסומות.

פורטלים ישראלים

קיימים מספר פורטלים ישראליים אך הם אינם מצליחים כמו הפורטלים האמריקאיים. הפורטל הישראלי הגדול ביותר הוא וואלה, ואחריו קיימים גם נענע10, תפוז אנשים, אטרף ועוד. היו אתרים נוספים אולם חלקם נסגרו וחלק אחר אוחדו עם פורטלים גדולים יותר כמו למשל IOL שאוחד עם וואלה.
קיימים גם פורטלים ישראליים קטנים יותר. מדובר באתרים קטנים המגדירים את עצמם כפורטלים אולם מדובר באתרים בעלי שירותים דלים, ומספר משתמשים מועט.


מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: פורטל
 
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000