צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

עוגיות


עוגיות המכונות על פי רוב קוקית או קוקי – Cookie באנגלית היא בעצם מחרוזת של אותיות הקשורות לאימות, מעקב, ואגיה של מידע על גולש באתר אינטרנט בין היתר היא מאפשרת שמירה של העדפות משתמש. השרת הוא שיוצר את המחרוזת של עוגיות, והיא מועברת על ידי השרת לדפדפן שבעזרתו נשמרות העוגיות במחשב. כאשר נוצר שוב קשר בין הדפדפן לשרת המחרוזת נשלחת אליו חזרה. באופן זה כאשר המשתמש נכנס שוב לאתר או לדפדפן יכול השרת לזהות אותו ולאחזר מידע שנשמר משיחות קודמות. עוגיות משמשות במקרים רבים של בניית אתרים על מנת לעקוב אחרי פעולות הגולש.

מקור המילה עוגיות

.

המילה עוגיות היא תרקום של המילה Cookie  באנגלית, אולם האקדמיה ללשון החליטה לתרגם את  המילה כקוקית הרומזת על קוקייה המטילה את הביצים שלה בקינים של ציפורים אחרות.  אחת הבעיות עם עוגיות באינטרנט הוא הנושא של פרטיות. אחרי שהתחילו להשתמש בעוגיות על מנת לעקוב אחרי ההתנהגות של המשתמש והדפדפן. במדינות רבות כמו ארה"ב ומדינות האיחוד האירופי ראו לנכון לחוקק חוקים המגבילים את האפשרות של שימוש בעוגיות. באופן עקרוני יש פוטנציאל של האפשרות להשתמש בעוגיות על מנת לתקוף רשתות תקשורת ולכן השימוש בהן הוא בעייתי.

כמה עובדות לגבי עוגיות

אנשים רבים טועים לחשוב כי עוגיות הן סוג של תוכנת מחשב, אולם מדובר באבחנה שגויה, עוגיות הן אינן תוכנת מחשב, אלא מחרוזת פשוטה של אותיות, מחרוזת זו אינה מסוגלת לבצע שום פעולה באופן עצמאי, וכמובן שהיא אינה מסוגלת להוות רוגלות או ווירוסים – למרות שתוכנות הגנה רבות מזהות את העוגיות כרוגלות.

עוגיות בדפדפן מודרני

כיום ברוב הדפדפנים המודרניים ניתנת לגולשים את הזכות לבחור האם להשתמש בקבצים של עוגיות או לא. אומנם אי שימוש בעוגיות עלולה לגרום לכך שחלק מאתרי האינטרנט יהיו לא נגישים עבור המשתמשים. למשל על מנת להשתמש בפונקציה של עגלת קניות ( אם אתר האינטרנט שלה מבוסס על שימוש בעוגיות) לא יוכל המשתמש לגלוש במידה והוא ביצע דחייה של אפשרות של שימוש במחרוזת של עוגיות.

מאמרים נוספים באות ע

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות ע את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

עוגיות

עוגיות

 

עוגיות
עיצוב אתרים

עיצוב אתרים

 

עיצוב אתרים
עמוד נחיתה

עמוד נחיתה

 

עמוד נחיתה
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: עוגיות
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000