צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

ספארי


תוכן ספארי
אם עד היום הכרנו דפדפנים כמו אקספלורר או כרום יש לציין כי קיימים סוגים נוספים של דפדפנים, אשר אחד מהם הוא ספארי. ספארי ( או באנגלית Safari) הוא דפדפן שפותח על ידי חברת אפל. דפדפן זה היה זמין יחד עם מערכת ההפעלה Mac OS X המותקנת במחשבי מקינטוש. בין היתר במכשירים של אייפון או אייפוד טאץ מותקנן דפדפן ספארי באופן מובנה.
בשנת 2007 בתאריך 11 ביוני יצא לשוק הגרסה של ספארי עבור מערכת הפעלה ווינדווז. ספארי עובד על השיטה של לשוניות (טאבים) וסימניות כמו בדפדפנים אחרים. בין היתר משולב בו גם מנוע חיפוש של גוגל והוא מאפשר גם גלישה באמצעות המקלדת. דפדפן ספארי תומך בקבצים של RSS, ניתן לצפות דרכו בקבצי PDF בלי לצאת מהתוכנה וכן הוא חוסם באופן אוטומאטי קבצים של פופ-אפס.
דפדפן ספארי תופס נכון לשנת 2009 4.24% מפלח השוק, נתון שהולך ועולה בהדרגה.
החל משנת 1997 היו מחשבי מקינטוש נמכרים עם גרסה מותאמת של אינטרנט אקספלורר כדפדפן ברירת מחדל, בשנת 2003 יצא מנכל אפל סטיב ג'ובס בהכרזה כי הם עובדים על פיתוח של דפדפן משלהם שיענה על הצרכים של מחשבי מקינטוש. באותו הזמן גם שחררה חברת אפל גרסאות מוקדמות של הדפדפן. בהתחלה היה ניתן להוריד את דפדפן ספארי באופן נפרד למחשבים אולם החל משנת 2005 נמכרו כל מחשבי מקינטוש עם הדפדפן של ספארי באופן בלעדי.
ב 5 ביוני שנת 2005 החליטה אפל להעביר את הדפדפן לטיפול באמצעות OpenDarwin.org, וזאת העקבות תלונות וביקורת של מפתחי KHTML על כך שיש בעיות של חוסר גישה לרשימה של השינויים. בנוסף שחררה אפל את ה WebKit של דפדפן ספארי כקוד פתוח אולם ממשקי המשתמש נשאר מסחרי.
באפריל 2005 יצאה לשוק הגרסה המשופרת של ספארי (גרסה 2.0), גרסה זו כללה קורא ATOM קובץ RSS הקשור לנושא של בנית אתרים, וכן אפשרות של דפדוף פרטי השומר את ההיסטוריה של גלישת המשתמש, בנוסף היו בה גם אפשרות לארכיון, דואר אלקטרוני, וכן את האפשרות לחיפוש בין הלשוניות השונות.
 

מאמרים נוספים באות ס

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים של חברת בניית אתרים דרונט  באות ס את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

1

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000