צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

מסחר אלקטרוני מונח


מסחר אלקטרוני הוא ביצוע של עסקאות מסחר וממכר באמצעות תקשורת מחשבים – באמצעות האינטרנט או באמצעות רשתות פרטיות בין ארגונים שונים. מסחר אלקטרוני הוא מסחר לכל דבר, אלא שהוא נעשה באופן מקוון, ללא פגישה בין המוכר לבין הקונה.

סוגי מסחר אלקטרוני

ישנם שני סוגים של מסחר אלקטרוני: B2C – מחירה פרטית, מבית עסק לקונה פרטי, בדומה למכירה קמעונאית, ו-B2B – מחירה עסקית בין בתי עסק שונים, ועסקאות שונות בדומה למכירה סיטונאית. בשני סוגי המסחר, יש אפשרות למסחר ישיר, כלומר הלקוח קונה ישירות מהמוכר, או אפשרות למסחר באמצעות צד שלישי. במכירה פרטית, לדוגמא, המוכר מצטרף למעין קניון וירטואלי, המטפל במכירה ובתשלומים.

היתרונות של מסחר אלקטרוני

בניית אתרים המאפשרים מסחר אלקטרוני הלכה וצברה תאוצה עם התפתחות האינטרנט ומנועי חיפוש שונים, שמאפשרים לגולש למצוא בדיוק את המידע שחיפש. מסחר אלקטרוני מקצר תהליכים ומגדיל את השוק. כלומר ללקוח ישנה אפשרות לקנות מוצרים מכל מקום בעולם, ללא תלות במיקום גיאוגרפי של החנות. גם לחנויות עצמן ישנה אפשרות להגדיל את מעגל הלקוחות הפוטנציאליים שלהן, שוב, ללא תלות במיקום גיאוגרפי – הלקוחות יכולים להיות מכל מקום בעולם. במקביל, המסחר האלקטרוני מאפשר לבעלי העסקים פרסום ממוקד יותר וזול יותר, לקהל היעד המדויק של המוצרים או השירותים שהם מוכרים.

כיצד מתבצע מסחר אלקטרוני?

רוב האתרים של מסחר אלקטרוני הם בעצם חנויות מקוונות של בעלי עסק פיזיים. ישנם גם אתרים עצמאיים של מסחר אלקטרוני, שהנפוצים והמוכרים שבהם הם אמזון ואיביי. ישנן גם חנויות מקוונות המתמקדות בתחום אחד בלבד, אף שאינן שייכות לבית עסק פיזי, כמו iTunes – לממכר מוסיקה. ישנה צורה נוספת של מסחר אלקטרוני – רכישה לא של מוצרים אלא של תוכן מסוים באינטרנט, הניתן בתשלום בלבד.
שיטות מסחר אלקטרוני נוספות הן שיטות המכירה הפומבית, המכירה הקבוצתית – מכירה במחיר מוזל לקבוצה והמכירה החברתית – כמות גדולה של מוצרים בפרק זמן מוגבל.

שיטת התשלום והאבטחה

התשלום במסחר אלקטרוני מתבצע באמצעות כרטיס אשראי. ישנן מערכות לאבטחת מידע המבטיחות שפרטי כרטיס האשראי ושאר פרטים מזהים של הלקוח לא יופצו ברשת אלא יגיעו ישירות אל הספק של המוצרים.

מונחים נוספים באות מ

אני מציג לכם את כל המושגים הנוספים באת מ

מדיה חברתית

מדיה חברתית

 

מדיה חברתית
מילות מפתח

מילות מפתח

 

מילות מפתח
מיני סייט

מיני סייט

 

מיני סייט
ממשק משתמש

ממשק משתמש

 

ממשק משתמש
מנוע חיפוש

מנוע חיפוש

 

מנוע חיפוש
מסחר אלקטרוני מונח

מסחר אלקטרוני מונח

 

מסחר אלקטרוני מונח
מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן

 

מערכת ניהול תוכן
מקינטוש

מקינטוש

 

מקינטוש
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000