צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

מנוע חיפוש הוא מערכת המאפשרת אחזור של מידע דיגיטלי, כלומר קבצים, תוכנות או אתרי אינטרנט, מתוך המחשב הפרטי או מתוך האינטרנט. המטרה של מנוע חיפוש היא לאפשר למשתמש למצוא מידע שאותו חיפש במהירות, תוך חיסכון של הזמן שהיה מתבזבז על חיפוש ידני במחשב כולו או ברשת. מנועי החיפוש גם נותנים מידע מדויק על פי דרישות המשתמש, ומסננים תוצאות שאינן רלוונטיות עבורו.

כיצד פועל מנוע חיפוש?

מנוע חיפוש מורכב משלושה חלקים: ספיידר – אשר מאתר אתרים או קבצים ומחלץ מהם מידע, מנוע אינדקס – היוצר אינדקס מילולי של הקבצים או האתרים, ומנוע אחזור – המציג בפני המשתמש את תוצאות החיפוש. מנוע חיפוש במחשב פרטי סורק את כל הקבצים הקיימים במחשב, ואילו מנוע חיפוש באינטרנט סורק את המידע הקיים ברשת. המידע הקיים באינטרנט הוא עצום, ולכן אף פעם אין אפשרות לקבל בתוצאות החיפוש את כל המידע הקיים, אך ניתן לקבל חלק גדול ממנו, שאליו מצליחים מנועי החיפוש להגיע.

מנוע חיפוש באינטרנט

בעקבות ההתפתחות של האינטרנט ושל בניית אתרים מרובים, נוצר צורך באפשרות למצוא מידע ברשת בצורה קלה וזמינה. לשם כך נוצרו מנועי החיפוש. מנוע החיפוש הראשון באינטרנט היה Wandex. בעקבותיו הוקם גם מנוע החיפוש Aliweb, מנוע חיפוש שקיים עד היום. בהמשך התפתחו מנועי חיפוש רבים. מנוע החיפוש של חברת גוגל הוא היום מנוע החיפוש השולט בשוק. למנועי החיפוש אלגוריתמים שונים המבחינים בין אתרי האינטרנט השונים ומתאימים אותם למילות החיפוש שהגולש הקליד במנוע החיפוש, ומסננים אתרים שאינם רלוונטיים עבורו. האלגוריתם של גוגל הוא דינאמי ומשתנה כל הזמן, עם התפתחות האינטרנט ושיטות השיווק באינטרנט, ולכן הוא נחשב כמנוע חיפוש שנותן תוצאות רלוונטיות.

שיווק באמצעות מנועי חיפוש

עם התפתחות האינטרנט והשיווק באינטרנט, הבינו בעלי אתרים שלמנועי החיפוש ישנו כוח גדול בשיווק האתרים. כאשר גולש מקליד מילת חיפוש, הוא נכנס לאתרים אותם מציע מנוע החיפוש. אוטומטית, אתרים אלו מקבלים מספר כניסות גבוה יותר ומשווקים טוב יותר. לכן כל אתר משתדל בדרכים שונות להופיע בשורות הראשונות בתוצאות של מנועי החיפוש, על מנת שהגולשים יפנו תחילה אליהם.

מונחים נוספים באות מ

אני מציג לכם את כל המושגים הנוספים באת מ

מדיה חברתית

מדיה חברתית

 

מדיה חברתית
מילות מפתח

מילות מפתח

 

מילות מפתח
מיני סייט

מיני סייט

 

מיני סייט
ממשק משתמש

ממשק משתמש

 

ממשק משתמש
מנוע חיפוש

מנוע חיפוש

 

מנוע חיפוש
מסחר אלקטרוני מונח

מסחר אלקטרוני מונח

 

מסחר אלקטרוני מונח
מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן

 

מערכת ניהול תוכן
מקינטוש

מקינטוש

 

מקינטוש
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000