צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

ממשק משתמש


ממשק משתמש הוא החלק של כל מערכת שחשוף למשתמש בה, ושבאמצעותו יכול המשתמש להפעיל את המערכת. ממשק משתמש קיים בכל מוצר כמעט, הכל ממכונת כביסה ועד לדפדפן אינטרנט. במכונת כביסה, למשל, ממשק משתמש הוא הכפתורים המשמשים לקביעת התוכניות במכונה, המגרה שלתוכה מכניסים את אבקת הכביסה, כפתור ההפעלה וכן הלאה.

ממשק משתמש – הרקע

לפני המהפכה התעשייתי, כל אחד ייצר כלים ששימשו אותו עצמו. כל כלי היה שונה מחברו, אי אפשר היה להחליף חלקים של כלי אחד באלו של כלי אחר. העקבות המהפכה התעשייתית, החלו לייצר כלים זהים בכמויות גדולות. ההתפתחות של התעשייה חייבה תקן כלשהו שיקבע צורות קבועות של ממשק משתמש. לדוגמא: לכל מערכת סאונד אפשר להתאים כל סוג של אוזניות. כיצד? כיוון שהחיבור של האוזניות למערכת הוא זהה בכל המערכות ובכל האוזניות. זוהי המשמעות של ממשק משתמש קבוע.

ממשק משתמש של תוכנה

כאשר התפתחו המחשבים, קבל המושג "ממשק משתמש" משמעות רחבה יותר. תחילה, היה ממשק המשתמש של המחשב עצמו – מקלדת, כפתורי הפעלה ועוד. לאחר מכן, כשהתפתחו התוכנות, היה צורך בממשק משתמש ברור ונוח, שיאפשר לכל משתמש להפעיל את התוכנה בקלות. כך התפתח ממשק משתמש גרפי, ושימוש בעכבר. ממשק משתמש גרפי כולל שימוש בסמלים ובתמונות, ולא במילים בלבד, כפי שהיה מקובל בתחילה. בעקבות התפתחות האינטרנט ובעקבותיו בניית אתרים שונים, התפתחו גם האפשרויות של ממשק משתמש. לאתרים, בדומה לתוכנות, ישנו ממשק משתמש גרפי וברור, שמאפשר לגולשים לנווט את דרכם באתר בקלות.

עיצוב של ממשק משתמש

העיצוב של ממשק משתמש לכל מוצר שהוא הוא מקצוע בפני עצמו, שבו עוסקים מומחים בתחומים כמו הנדסת אנוש, גרפיקה, פסיכולוגיה ומחשוב. לממשק משתמש יש מטרה ראשונית של נוחות – שלמשתמש יהיה נוח לתפעל את המכשיר, המערכת, התוכנה או האתר. בנוסף יש בעיצוב שיקולים אסטטיים ואף שיקולים שיווקיים – ככל שהממשק מעוצב בצורה נוחה יותר, או בולטת יותר, או נוחה יותר, כך יש למערכת בידול מיוחד על פני המתחרים שלה, סיבה טובה למשתמשים להשתמש דווקא בה ולא במערכת מתחרה.

מונחים נוספים באות מ

אני מציג לכם את כל המושגים הנוספים באת מ

מדיה חברתית

מדיה חברתית

 

מדיה חברתית
מילות מפתח

מילות מפתח

 

מילות מפתח
מיני סייט

מיני סייט

 

מיני סייט
ממשק משתמש

ממשק משתמש

 

ממשק משתמש
מנוע חיפוש

מנוע חיפוש

 

מנוע חיפוש
מסחר אלקטרוני מונח

מסחר אלקטרוני מונח

 

מסחר אלקטרוני מונח
מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן

 

מערכת ניהול תוכן
מקינטוש

מקינטוש

 

מקינטוש
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000