צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

מדיה חברתית


מדיה חברתית היא שם כולל לכל סוגי המדיה האינטרנטית המבוססים על הגולשים. מדיה חברתי היא מדיה המאפשרת לגולשים לתקשר זה עם זה ולשתף זה את זה, אם בהתכתבות גרידא או בשיתוף קבצים מסוגים שונים.

כיצד התפתחה מדיה חברתית?

מדיה חברתית התחילה בשני מישורים – באפשרות להוסיף תגובות למאמרים שונים, ובהקמת אתרי בלוגים. הוספת תגובות למאמר או לכתבה (טוקבק) נעשתה עם הזמן מעין שיטת תקשורת בין המגיבים, אשר בנוסף לתגובות על הכתבה עצמה, החלו מגיבים זה לזה על התגובות. הבלוגים הם יומנים אינטרנטיים, בהם יכול כל אדם להעלות אל הרשת אל הגיגיו, וכל אחד יכול לקרוא אותם. כך נוצר מצב שבו הרשת מלאה במידע שמוזן על ידי גולשים פרטיים מכל העולם, ולאו דוקא על ידי חברות או מקורות מוסמכים.

רשתות חברתיות

התנופה החזקה ביותר של פיתוח מדיה חברתית הייתה בתחילת שנות האלפיים, בעקבות בניית אתרים עבור רשתות חברתיות. רשתות חברתיות נותנות לגולש אפשרות לשתף את חבריו בכל דבר – במחשבות, בתכנים שונים, בקבצים מסוגים שונים ועוד. עם הזמן התפתחו הרשתות החברתיות והגיעו למימדי ענק, והן מהוות נתח נכבד מהרגלי הגלישה של גולשים מכל העולם. הגדולה שברשתות החברתיות היא פייסבוק, שנוסדה לפני כ-8 שנים ומונה היום כמות עצומה של חברים. רשתות חברתיות נוספות הן טוויטר, גוגל פלוס ועוד. ישנן גם רשתות חברתיות המיועדות לשיתוף בתחום מסוים, לדוגמא: יוטיוב – שיתוף קטעי וידאו, מייספייס – שיתוף אומנות ומוסיקה, פליקר – שיתוף תמונות ועוד.

שיווק באמצעות מדיה חברתית

עם התפתחות המדיה החברתית, הבינו אנשי פרסום כי במדיה החברתית ישנו כוח שיווקי עצום. בעבר היה הפרסום תקשורת חד כיוונית, כלומר המפרסם פונה ללקוח והלקוח אינו יכול להשיב לו. אך באמצעות מדיה חברתית הלקוח יכול לשוחח עם המשווק ועם המפרסם, להגיב, להביע את דעתו ואף להפיץ בעצמו מוצר או קמפיין שאהב לעשרות ומאות של חבריו, באמצעות מדיה חברתית. הכוח של הפרסום ברשתות חברתיות הוא ענק, וכיום חברות רבות עושות בו שימוש, תוך ידיעה שקמפיין במדיה חברתית יכול גם לקבל תגובות רעות, ולרדת לטמיון במהירות.


מונחים נוספים באות מ

אני מציג לכם את כל המושגים הנוספים באת מ

מדיה חברתית

מדיה חברתית

 

מדיה חברתית
מילות מפתח

מילות מפתח

 

מילות מפתח
מיני סייט

מיני סייט

 

מיני סייט
ממשק משתמש

ממשק משתמש

 

ממשק משתמש
מנוע חיפוש

מנוע חיפוש

 

מנוע חיפוש
מסחר אלקטרוני מונח

מסחר אלקטרוני מונח

 

מסחר אלקטרוני מונח
מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן

 

מערכת ניהול תוכן
מקינטוש

מקינטוש

 

מקינטוש
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000