צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

טקסט אלטרנטיבי Alt tag
טקסט אלטרנטיבי הוא חלק חשוב מאוד בתהליך של בניית אתרים. הרעיון של טקסט אלטרנטיבי הוא לאפשר הוספה של טקסט שיתאר את התמונה. כאשר עומדים עם הסמן של העכבר על גבי התמונה יופיע הטקסט האלטרנטיבי. בנוסף כאשר יש בעיה באתר שגורמת לאי הופעה של התמונות (למשל במקרה נתיב לא נכון) יופיע הטקסט במקומן.
אומנם עבור הגולשים טקסט אלטרנטיבי הוא לא ממש חשוב, אבל כאשר מדובר במנועי חיפוש, חשוב מאוד להוסיף טקסט אלטרנטיבי לתמונות – מנועי חיפוש לא ממש יודעים לקרוא למונות והם מסתמכים על הטקסטים האלטרנטיביים הללו על מנת לבדוק אם האתר רלוונטי לחיפוש או לא. טקסט אלטרנטיבי לתמונות חשוב מהבחינה הזו, בעיקר אם יש קשר בין תוכן הטקסט לתוכן של האתר, בעיקר אם אין למנוע החיפוש גורם אחר שהוא יכול להסתמך עליו. 
טקסט אלטרנטיבי בעצם נועד להגדיר למנועי החיפוש אבל גם לגולשים את האופי של התמונות באתר של העסק או החברה. טקסט אלטרנטיבי משמש בעת בניית אתרים ועוזר גם לקדם את האתר במהלך הרצה של חיפוש.
טקסט אלטרנטיבי יופיע כאשר נעביר את העכבר על גבי התמונה ונשהה את הסמן עליה. על מנת להשתמש בטקסט אלטרנטיבי האופן אופטימאלי שיקדם את האתר באמת, חשוב לתת לכל תמונה משפט שמייחד אותה, חשוב כי המשפט יכיל מילות מפתח שמופיעות גם בתוכן של הדף וקשורות לנושא שלו. חשוב מאוד לא להשתמש ביותר מידי מילות מפתח בתוכן של טקסט אלטרנטיבי.
על מנת לתת קשר טוב יותר בין התמונה לטקסט כדאי מאוד לשבץ את התמונה בעמוד הרלוונטי לנושא שלה. אם נקפיד לשבץ תמונות בעמוד הנכון ולתת להן טקסט אלטרנטיבי מתאים לתמונה ולתוכן של האתר הדבר יקדם מאוד את האתר בקטגוריה שלו במנועי החיפוש. 
דוגמא טובה לשימוש נכון בתמונות ובטקסט אלטרנטיבי היא אתר שעוסק במתכונים של עוגות, מכיל תמונות של עוגות ולכל תמונה יש טקסט אלטרנטיבי של שם העוגה והמילה מתכון – אתר זה יופיע בדירוג גבוה יותר מאשר אם לא נשים את הטקסט האלטרנטיבי.

 

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000