צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

טוויטר

טוויטר
טוויטר או באנגלית Twitter היא רשת חברתית ברשת האינטרנט הניתנת כשירות חינם. המערכת מאפשרת קריאה ושליחה של מסרים קצרים (עד 140 תווים) – הבסיס של הרעיון מגיע מהשירות של מסרונים ( SMS) בטלפונים הניידים.
מייסד הרשת של טוויטר הוא ג'ק דורסי שהמציא את הרשת בשנת 2006. דורסי שהיה סטודנט באוניברסיטת קורנל משמש היום בתור יושב הראש של החברה. התאוצה של החברה החלה בשנת 2009 כאשר היא הוכתרה לרשת החברתית השלישית בגודלה בעולם ( במקום הראשון נמצאת פייסבוק ואחריה מייפייס). בשנת 2011 כבר היו שלוש מאות מליון משתמשים לרשת של טוויטר, במהלך של יום עוברים ברשת כמאתיים וחמישים מליון ציוצים בממוצע.
ההודעות המועברות ברשת טוויטר מכונות ציוצים (Tweets) והם מועברים לטלפון הסלולארי על ידי מסרונים. השרת מאפשר קבלה של עדכונים ושליחתם, על ידי אפליקציות רבות העושות שימוש בAPI, ניתן גם לערוך חיפושים, הוספה, קבלה וחסימה של חברים חדשים ברשת – ואין צורך להכנס לאתר החברה לשם כך. 
הציוץ הראשון של טוויטר בוצע על ידי ג'ק דורסי בתאריך 21 למרץ בשנת 2006 בשעה 09:50. דורסי אשר יזם את הרעיון הביא אותו לפני מועצת המנהלים של חברת Odeo Podcasting. הרעיון הראשוני של הרשת היה לאפשר לאנשים לתקשר באמצעות מסרונים עם קבוצה קטנה. הרעיון מצא חן בעיני המנהלים של החברה ופתחו את הרעיון לשימוש פנימי של החברה לתקשורת בין העובדים במהלך עבודתם.
במשך הזמן פיתח ג'ק דורסי את הממשק של הרשת, ביולי 2006 הוצא הממשק של הרשת להצגה פומבית לפני הציבור. אולם רק בנה מאוחר יותר במהלך פסטיבל SXSW  בו הוצגו הציוצים של באי הפסטיבל באמצעות טוויטר על גבי מסכים של שישים אינץ. השימוש בטוויטר עלה מאז מעשרים אלף ציוצים לשישים אלף ביום. 
הבלוגרים הרבים שלקחו חלק בפסטיבל התלהבו מהרעיון והרשת של טוויטר זכתה לחשיפה רבה וכך הצליחה להמשיך לעלות.
טוויטר עובד באמצעות כתיבה של מסר אותו רואים על אלו שעוקבים אחרי הפרופיל. אין צורך באישור של הנעקב על מנת לצפות במסרים אלא אם כן הוא מוגדר כמשתמש פרטי.
 
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000