צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

זמינות שרת
מה זה שרת ?
שרת היא תוכנה של מחשב שנועדה לספק שירותים לתוכנות אחרות. בדרך כלל מי שמנהל את השרתים אלה חברות בניית אתרים או חברות אחסון אתרים גדולות. תוכנות אלו נקראות תוכנת לקוח. אפשרות נוספת היא שהשרת הוא מחשב שבו רצה תוכנת שרת אחת או יותר, מחשב זה נועד לתת שירות למחשבים אחרים.
דרישות החומרה של שרת הן גבוהות יותר בהרבה מאלו של מחשב שולחני, בנוסף מחשב שרת צריך להיות זמין, שורד ובעל גיבוי.
יכול להיות מצב בו תוכנת השרת ותוכנת הלקוח נמצאות יחד על אותו המחשב. דוגמא טובה לתוכנת שרת שעובדת יחד עם תוכנת הלקוח על אותו מחשב היא ספריות דינמיות או טכנולוגית רכיבים. האפשרות השנייה היא שתוכנת השרת נמצאת על מחשב נפרד מזה של תוכנת הלקוח וזה מה שנקרא מסדי נתונים או באנגלית Remote Computer – השרת בעוד שהמחשב הרגיל נקרא Local Computer.
מה זה זמינות שרתים ?
זמינות שרת, היא רמת היכולת להשתמש בשרת, והרמה של המקום הפנוי בשרת על מנת לספק שירותים למחשב הקצה.
המאפיין של שרת מחשבים הוא, שהשרת מפעיל באופן בו זמני מספר גדול של תוכנות ותהליכים של מחשב. של תוכנה או תהליך נועדו לשרת מספר משתמשים של מחשבי קצה. מחשבי קצה ניגשים לשרת על מנת לקבל שירות של מידע שמאוחסן עליו. יש מקרים בהם תהליכים שרצים או תוכנות שפועלות על גבי השרת מפסיקים לפעול, במקרים אלו לא ניתן יהיה לקבל מידע מהשרת למחשבי הקצה, מה שפוגע בזמינות שרת. זמינות שרת  היא היכולת של השרת לספק שירותים שונים למחשבי הקצה. 
בשרתים של Web, World, Wide ועוד חשוב מאוד שתהיה זמינות שרת. אם אין זמינות שרת בשרתים אלו השרת מושבת לגמרי מה שעלול לגרום להצגה של האתרים המאוחסנים עליו להתנתק לחלוטין.
זמינות שרתים חשובה ביותר כאשר מדובר במאגרי מידע קריטיים, על מנת למנוע מצב של אי זמינות שרת חשוב להשתמש בשרת גדול מאוד וחזק במיוחד שיכול להתמודד עם מספר רב של תוכנות או תהליכים במקביל בלי לאלו יעמיסו עליו ויגרמו לקריסה שלו או לחוסר זמינות שרת.

 

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000