צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

זיפ


זיפ היא פעולה של דחיסת קבצים על מנת לצמצם את הנפח שלהם ולאפשר אחסנה של יותר קבצים בדיסק. בנוסף זיפ מאפשר גם פריסה של קבצים דחוסים על מנת להריץ אותם. הרעיון של זיפ או לצמצם את הנפח של קבצים מסוימים (ביחידות של קילו בייט, או מגה בייט). כאשר אומרים זיפ הכוונה היא לשני סוגים של פעולות שונות. הפעולה הראשונה היא "דחיסה" פעולה זו נועדה לצמצם את הנפח של הקובץף על מנת לגרום לו לתפוס פחות נפח על גבי הדיסק. הפעולה השנייה היא "אריזה", בפעולה זו ניתן לארוז יחד מספר קבצים לחבילה אחת כדי לסדר אותם.  מתי משתמשים באריזה? כאשר יש לנו מספר קבצים ומסמכים שאינם משמשים באופן יום יומי ורוצים להוסיף אותם לארכיון.

מתי יש צורך להשתמש בזיפ ?

1. במהלך הורדה של תוכנה וקבצים מהאינטרנט.
2. כאשר רוצים לשלוח במייל, או לקבל קבצים ותוכנות בעלי נפח גדול. שימוש בתוכנת זיפ תאפשר לשלוח קבצים גדולים שתופסים פחות מקום ולכן ניתן להעביר אותם דרך דואר אלקטרוני.
3. במקרים בהם חסר מקום בדיסק, ניתן לכווץ קבצים שלא נמצאים בשימוש במהלך היום, יום.
קיימות כמה שיטות של כיווץ קבצים שעובדים במערכת הפעלה חלונות כמו זיפ, ARJ, LZH, RAR.

מונחי יסוד של שימוש בזיפ לכיווץ של קבצים

1. ספריה, יכולה להקרא גם תיקיה או פולדר – מדובר במקום בו מאכסנים קבצים. על מנת לכווץ קבצים חובה לדעת באיזה ספריה הם נמצאים, גם כאשר אנו "מחלצים" קבצים של זיפ יש לדעת לאיזו ספריה לשלוח אותם.
2. דחיסה ( או באנגלית COMPRESSION), פעולה של דחיסה מאפשרת לנו לצמצם את הנפח של קובץ מסוים על מנת שיתפוס פחות מקום בדיסק. כך קל יותר לאחסן אותו וגם להעבירו בדוא"ל.
3. שליפה הנקראת באנגלית גם EXTRACT פעולה זו מאפשר הוצאה, או חילוץ של קבצים שעברו פעולת כיווץ על ידי אחת מתוכנות הזיפ. אניתן לשלוף קבצים אלו רק אחרי שבחרנו את הספרייה שאליה יועברו הקבצים לאחר החילוץ.
חברות בניית אתרים משתמשות הרבה מאד בקבצי זיפ .

מאמרים נוספים באות ז

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות ז את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

זיפ

זיפ

 

זיפ
זמינות שרת

זמינות שרת

 

זמינות שרת
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: זיפ
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000