צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

אלקסה


רבים משתעשעים ברעיון של בניית אתרים שיכולים לספק מידע ונתונים על אתרי אינטרנט אחרים. אתר שאכן נותן מידע כזה הוא אלקסה.

מהי אלקסה?

אלקסה היא חברת בת של חברת אמזון. אלקסה מפעילה אתר המספק נתונים על אתרי אינטרנט מכל רחבי העולם, בעיקר של אתרים גדולים. הוא מספק נתונים של כניסות לאתר בכל תקופת זמן, ואף מאפשר השוואה של הנתונים בין אתר לאתר, ובאותו אתר – בין תקופות שונות.

איך זה פועל?

אתר אלקסה פועל באמצעות סרגל כלים אותו יכול כל גולש להתקין על דפדפן האינטרנט שלו באופן עצמאי וולונטרי. סרגל הכלים מצורף לתוכנות רבות שניתנות להתקנה דרך האינטרנט, וכך קורה שגולשים רבים מתקינים אותו. לאחר שסרגל הכלים של אלקסה מותקן על הדפדפן, הוא מספר לאתר נתונים על אופי הגלישה של אותו גולש – לאילו אתרים הוא נכנס, ובאיזו תדירות. כך בונה אלקסה מאגר נתונים עבור אתרים רבים ומאפשרת לכל אחד גישה למאגר, על מנת ללמוד על יעילותם של אתרים כאלה ואחרים. סרגל הכלים של אלקסה מעניק למי שמתקין אותו ערך מוסף – רשימה של אתרים מומלצים לגלישה. אתרים אילו נבחרים על ידי אלקסה בהתאמה לנתונים שנשאבו מהמחשב ומתאימים לגולש המסוים ההוא – המלצות לאתרים בנושאים שאותם הוא מרבה לחפש, וכן הלאה.

החסרונות של אלקסה

אלקסה נחשבת למקור נתונים אמין לגבי אתרים. אולם יש הטוענים שהמדד הזה אינו אמין כפי שהוא נראה ממבט ראשון. ומדוע? ראשית, סרגל הכלים של אלקסה מעניק, כאמור, לגולש המלצות לאתרים מסוימים. סביר להניח שבעקבות כך, הגולש ייכנס יותר לאתרים המומלצים על ידי אלקסה. כך נראה שהנתונים גולשים מעט, בעקבות ה"התערבות" של אלקסה בהרגלי הגלישה של הגולש. סיבה נוספת היא, שסרגל הכלים של אלקסה מותאם רק לדפדפן אקספלורר. כך נמנע מהאתר מידע על עשרות אלפי גולשים אחרים המשתמשים בדפדפנים כמו גוגל כרום, פיירפוקס ואחרים. כמו כן, סרגל הכלים תומך רק בשפה האנגלית, כך שהוא משקף את הנתונים של דוברי אנגלית בלבד, ואילו אתרים בשפות אחרות מקבלים באתר נתונים שאינם מדויקים.

מאמרים נוספים באות א

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות א את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

אינטרנט

אינטרנט

 

אינטרנט
אדוורדס

אדוורדס

 

אדוורדס
אופטימיזציה

אופטימיזציה

 

אופטימיזציה
אדסנס

אדסנס

 

אדסנס
אופרה

אופרה

 

אופרה
אחסון אתרים

אחסון אתרים

 

אחסון אתרים
אינדוקס

אינדוקס

 

אינדוקס
אינדקס

אינדקס

 

אינדקס
אינטראקטיב

אינטראקטיב

 

אינטראקטיב
אלגוריתם

אלגוריתם

 

אלגוריתם
אלקסה

אלקסה

 

אלקסה
אקספלורר

אקספלורר

 

אקספלורר
ארגז חול

ארגז חול

 

ארגז חול

תגובות

אלה כל התגובות שהיו לנו בנושא הזה

  • דרור שתיוי
    אלקסה הוא אחד האתרים הגדולים והפופולרים ביותר בעולם במאמר הזה השתדלתי לתת מאמר מפורט ביותר על המדד של אלקסה ועל כל מה שמשתמע ממנו חשוב לציין שאנחנו כמקדמי אתרים לא אמורים לבנות רק על המדד הזה כי הוא לא הכי מדוייק שישי מכוון שהוא מושפע מהרבה גורמים נוספים כמו למשל כמה אנשים הורידו את סרגל הכלים שלהם וישנם הרבה מאד אנשים שלא מורידים את הסרגל הזה ולכן לא הייתי בונה על המדד הזה במאה אחוז אם כי גוגל נותנת לו חשיבות רבה.
     
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000