צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

אופרה


אופרה היא תוכנת גלישה בעלת אופציות רבות, שהמרכזית שבהן היא הדפדפן שלה. אופרה תופסת נתח שוק קטן מאד יחסית לשאר הדפדפנים, והיא נפוצה בעיקר במחשבי כף יד או בטלפונים חכמים – זאת על אף שהיא בנויה בעיקרה לשימוש במחשבים נייחים. כיוון שכך, כאשר מתעסקים עם בניית אתרים לרוב לא מתאימים אותם לדפדפן אופרה.

סקירה על אופרה

אופרה קבעה לעצמה סדרי עדיפויות שונים משאר הדפדפנים. היא התמקדה בעיקר בהצגה מהירה של הדפים, ובנגישות של הדפדפן, כך שיהיה נוח לשימוש גם לאנשים בעלי מגבלות ראיה. בעתיד, מתכננת אופרה להכניס לדפדפן גם אופציה של שימוש קולי, עבור עיוורים ולקויי ראיה.
אופרה הציגה מספר מאפיינים שלא היו קיימים אז בדפדפנים אחרים, והיא הייתה הראשונה להציגם, לדוגמא: שיטת הטאבים – הלשוניות, כלומר האפשרות לפתוח מספר דפי אינטרנט תחת אותו חלון. כמו כן גם האפשרות לסגור את החלון, ולפתוח אותו בפעם הבאה באותו מקום בדיוק שבו היה בפעם הקודמת, עם כל הלשוניות שהיו פתוחות.
אופרה תומכת בטכנולוגיות רבות, כמו CSS, נטסקייפ API, WAP ו-WML. הגרסה החדשה ביותר של אופרה, גרסה 8, היא הדפדפן הראשון שתומך ב-SVG.

אופרה ומייקרוסופט

בשנת 2001, אתר MSN של מייקרוסופט עבר שינויים ונוספו בו חסימות מסוימות. כתוצאה מהשינויים, משתמשי אופרה לא יכלו לראות את האתר. מייקרוסופט טענה שדפדפן אקספלורר שבבעלותה תומך ב-XHTML, ואילו דפדפנים אחרים אינם תומכים בו, ולכן הוצבו החסימות המונעות ממשתמשי דפדפנים אחרים לראות את האתר. בעלי הדפדפנים המתחרים הציגו בפני מייקרוסופט הוכחות ברורות שדווקא הדפדפנים שלהן תומכים טוב יותר מאקספלורר בXHTML, ואז הסירה מייקרוסופט את החסימה מעל MSN. בשנת 2003 התגלה שהעיצוב של אתר MSN אותו שולחת מייקרוסופט למשתמשי אופרה הוא עיצוב שונה ולא ברור. בעקבות מקרים אלו ועוד רבים אחרים, טענה אופרה כי חברת מייקרוסופט מתנכלת לה, בשל היותה חברה מתחרה שלה.

תשלום על אופרה

בעבר ניתן היה לבחור בין תשלום על דפדפן אופרה לבין צפייה בפרסומות בתוך הדפדפן. ניתן היה לבחור בין פרסומות רגילות לבין מודעות מילים של גוגל. כיום ישנה גרסה חינמית של אופרה, ללא פרסומות.

מאמרים נוספים באות א

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות א את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

אינטרנט

אינטרנט

 

אינטרנט
אדוורדס

אדוורדס

 

אדוורדס
אופטימיזציה

אופטימיזציה

 

אופטימיזציה
אדסנס

אדסנס

 

אדסנס
אופרה

אופרה

 

אופרה
אחסון אתרים

אחסון אתרים

 

אחסון אתרים
אינדוקס

אינדוקס

 

אינדוקס
אינדקס

אינדקס

 

אינדקס
אינטראקטיב

אינטראקטיב

 

אינטראקטיב
אלגוריתם

אלגוריתם

 

אלגוריתם
אלקסה

אלקסה

 

אלקסה
אקספלורר

אקספלורר

 

אקספלורר
ארגז חול

ארגז חול

 

ארגז חול

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000