צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

פיירפוקס


פיירפוקס הוא דפדפן אינטרנט בבעלות חברת מוזילה. חברת מוזילה, שבבעלותה כבר היה דפדפן בשם Mozilla Suite, החליטה לייצר דפדפן שיהיה פשוט ונגיש לכל אחד, דפדפן עם עיצוב פשוט שאינו עמוס ושמכיל רק את הפונקציות הבסיסיות להן זקוק הגולש, על מנת שלא ליצור עומס יתר בדפדפן. דפדפן מוזילה פיירפוקס תופס את נתח השוק השני בגודלו מבין הדפדפנים, אחרי דפדפן אינטרנט אקספלורר של חברת מייקרוסופט. בתחילת שנת 2011 הפך פיירפוקס לדפדפן הנפוץ ביותר באירופה.

הייחודיות של מוזילה פיירפוקס

אחד היתרונות הגדולים שבדפדפן פיירפוקס הוא העובדה שהוא תומך בשפת הממשק XUL. שפה זו אינה תלויה במערכת הפעלה כלשהי, כך שניתן להתקין דפדפן פיירפוקס בכל מערכת הפעלה. כמו כן, בניית אתרים שניתן להציגם בפיירפוקס אינה דורשת התאמות מיוחדות. פיירפוקס הוא דפדפן בעל קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול להוריד אותו בחינם למחשב האישי ולהשתמש בו. ניתן גם לשנות אותו ולהוסיף לו הרחבות שונות. לחברת מוזילה ישנו אתר בשם Mozilla Update, המרכז את התוספות וההרחבות שנמצאו כבטוחות לשימוש בפיירפוקס, שכן הרחבות שונות שאינן מאושרות עלולות להכיל פרצות אבטחה. פיירפוקס הייתה הראשונה שהציעה באופן נרחב תכונות שונות המקובלות כיום במרבית האתרים, כמו גלישה בטאבים – לשוניות רבות באותו חלון, חסימה של פופ-אפ ועוד.

הרחבות

ניתן להוסיף לפיירפוקס הרחבות שונות המאפשרות פונקציות נוספות שאינן קיימות בברירת המחדל של הדפדפן. כמו כן ניתן להוסיף ערכות נושא גרפיות, שהן בעצם גיליונות CSS המשנות את העיצוב של הדפדפן. כמו כן, כיוון שהמטרה של חברת מוזילה היא לייצר דפדפן פשוט לשימוש, ישנן אופציות רבות שכלולות בברירת המחדל של הדפדפן אך אינן פעילות. באמצעות פעולות פשוטות ניתן להפעיל את האפשרויות בהתאם לרצון ולצרכים של המשתמש.
לפיירפוקס אפשרויות מעניינות שונות שאינן מופיעות ברוב הדפדפנים. לדוגמא: ניתן להקליד מילת מפתח בשורת הכתובת, והדפדפן מפנה את הגולש ישירות לתוצאה הראשונה שתניב מילת חיפוש זו בגוגל. ניתן להקליד שם של מנוע חיפוש אחר, ולהגיע לתוצאת החיפוש באותו מנוע. החיפוש בדפדפן מתבצע תוך כדי ההקלדה, כלומר הדפדפן מבצע חיפוש על פי האותיות שהוקשו ומרענן אותו ככל שמתקדמת ההקלדה.


מאמרים נוספים באות פ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות פ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.


פוטושופ

פוטושופ

 

פוטושופ
פורום

פורום

 

פורום
פורטל

פורטל

 

פורטל
פייג'ראנק

פייג'ראנק

 

פייג'ראנק
פייסבוק

פייסבוק

 

פייסבוק
פיירפוקס

פיירפוקס

 

פיירפוקס
פלאש

פלאש

 

פלאש
פליקס

פליקס

 

פליקס
© כל הזכויות שמורות, 2004-2011, בית עסק אמסל.
אין לעשות שימוש בחומר המופיע בדף זה ללא אישור מראש מבעלי זכויות היוצרים.
הנך נמצא כאן: פיירפוקס
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000