צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

נתונים בסיס


תוכן

נתונים בסיס
בסיס נתונים, או בשמו הנוסף מסד נתונים מגיע מהמילים באנגלית Database בקיצור DB. מדובר באמצעי שנועד לעזור לנו לסדר נתונים במחשב בצורה שתהיה נוחה לשימוש ולשליפה בעת הצורך. בסיס נתונים מאוחסן על גבי אמצעי אחסון מגנטי הכולל לרוב דיסק קשיח, מה שמאפשר גישה מהירה לנתונים. ניתן לשלוף מידע מיתוך בסיס נתונים על ידי תוכנה מיוחדת שמיועדת לכך ונקראת מערכת לניהול בסיס נתונים. כאשר בונים בסיס נתונים הוא מכיל בתוכו את המודל של בסיס נתונים המאפשר גם למיין וגם לחפש מידע בקלות.
קיימים מספר מודלים של בניית בסיס נתונים – מודל רשתי, מודל היררכי, מודל טבלאי ומומחה עצמים. כל מודל מבטא סוגים שונים של קשרים בין הנתונים השונים המוזנים למערכת.
המודל הנפוץ ביותר של בסיס נתונים הוא המודל הטבלאי. מודל זה נקרא גם מודל יחסי והוא בנוי מטבלאות. כל טבלה במודל זה מכילה מידע על משהו או מישהו מסוים כמו למשל מנויים על מערכת עיתון. כל טבלה מכילה רשומות (שורות) אשר מיועדת למקרה ספציפי כמו למשל לקוח מסוים. על מנת לזהות כל רשומה באופן ייחודי מוכנס לכל רשומה בטבלה מפתח ראשי. בנוסף קיים במערכת של בסיס נתונים גם שדה מפתח זר העוזר לחבר את הקשרים בין רשומות בטבלאות שונות. על מנת שניתן יהיה לשלוף מידע מתוך בסיס נתונים טבלאי בלי להתייחס לצורה בו נשמר המידע על גבי בסיס הנתונים נעשה החיפוש באמצעות שפת SQL.
בכל בסיס נתונים היחידה הקטנה ביותר נקראת שדה (Field) – למשל כאשר מכניסים נתונים של אנשים כמו שם פרטי, שם משפחה או מספר טלפון כל אחד מהם הוא שדה בטבלה. כל שדה חייב להיות מוגדר לפי הערך של הנתונים שרוצים להכניס אליו כמו למשל שדה מספרי בו ניתן להקליד רק מספרים, או שדה של אותיות שאינו יכול להכיל מספרים. ניתן גם להגדיר שדות לפי שפה בהם ניתן להקליד אותיות בעברית או באנגלית בלבד.
על מנת להצליח בתהליך של בניית אתרים יש צורך להכניס בסיס נתונים עליו מושתת האתר שניתן גם לעדכנו על ידי הכנסת מידע לאתר.

 

מאמרים נוספים באות נ

אנחנו מציגים בפניכם מאמרים נוספים באות נ את כל המונחים האלה העלנו במשך השנים תוך כדי זה שנתקלנו בהם באינטרנט או במהך העבודה השוטפת שלנו.חלק מבמונחים קיבלנו כהשראה מהלקוחות שלנו.במידה ואתם מכירים מונחים נוספים נשמח אים תציעו לנו ונשמח להוסיף אותם.

1

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000