צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

מערכת ניהול תוכן


מערכת ניהול תוכן היא מערכת שמאפשרת לשלוט באתר ובתכנים שבו, לשנות אותם להוסיף עליהם ועוד, מבלי להזדקק לידע מוקדם או יסודי בבניית אתרים.

מערכת ניהול תוכן

אחרי בניית אתרים, בעל האתר מעוניין להמשיך לתפעל את האתר באופן שוטף. באמצעות עדכון שוטף של האתר, הוא הופך את האתר לפעיל ודומיננטי וגם לרלוונטי לגולשים. באמצעות תפעול שוטף של האתר עולה הרלוונטיות של האתר גם במנועי החיפוש, והאתר מתקדם בתוצאות החיפוש במנועי החיפוש השונים. בשביל לבנות אתר, האדם הממוצע פונה לחברה של בניית אתרים, והחברה מספקת לו את התשתית ואת הבסיס של האתר. בדרך כלל, החברה גם משאירה לבעל האתר מערכת ניהול תוכן שבאמצעותה יוכל להמשיך לתפעל את האתר.

מערכת ניהול תוכן פתוחה

פעמים רבות, המערכת לניהול תוכן שאותה מספקת החברה היא מסורבלת ובלתי נוחה לשימוש. לכן ישנן כמה מערכות ניהול תוכן שמבוססות על קוד פתוח, כלומר כל אחד יכול להוריד אותן למחשב הפרטי שלו, ולתפעל באמצעותן את האתר. היתרון של מערכות אלו הוא שבדרך כלל יש להן קהילה גדולה של משתמשים ושל מפתחים, המוסיפים עדכונים ותוספות למערכות, וניתן להיעזר בקהילה בכל עת צורך.
ישנן שלש מערכות נפוצות לניהול תוכן, המבוססות על קוד פתוח:
דרופל – זוהי מערכת ניהול תוכן מהגדולות בעולם. דרופל היא מערכת מורכבת, והיא מציעה אופציות ניהול תוכן רבות. בשל מורכבותה, נדרש זמן ארוך יחסית ללימוד התפעול שלה.
ג'ומלה – מערכת נפוצה מאד ופשוטה יחסית, הפועלת בסביבת PHP, MySQL ו-Apache.
וורדפרס – מערכת ניהול תוכן פשוטה וברורה מאד. ניתן לבנות באמצעותה אתרים שלמים מן היסוד.

תהליך ניהול תוכן

כל פריט ברשת עובר תהליך בן 6 שלבים במהלך קיומו: יצירת התוכן – כלומר כתיבה, ציור וכן הלאה, עריכה או עדכון – שינויים שיש לבצע בפריט, פרסום – שחרור התוכן לרשת, לשימוש הגולשים, תרגום – אם יש צורך, בין שפות שונות, ארכיבאות – כלומר העברת פריטים לארכיון, בעצם ניהול המידע המופיע, והפרשת מידע – כלומר מחיקת מידע שאינו רלוונטי עוד מסיבה כלשהי. את כל ששת התהליכים האלה ניתן לבצע באתר האינטרנט באמצעות מערכת ניהול תוכן.

מונחים נוספים באות מ

אני מציג לכם את כל המושגים הנוספים באת מ

מדיה חברתית

מדיה חברתית

 

מדיה חברתית
מילות מפתח

מילות מפתח

 

מילות מפתח
מיני סייט

מיני סייט

 

מיני סייט
ממשק משתמש

ממשק משתמש

 

ממשק משתמש
מנוע חיפוש

מנוע חיפוש

 

מנוע חיפוש
מסחר אלקטרוני מונח

מסחר אלקטרוני מונח

 

מסחר אלקטרוני מונח
מערכת ניהול תוכן

מערכת ניהול תוכן

 

מערכת ניהול תוכן
מקינטוש

מקינטוש

 

מקינטוש
Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000