צור קשר

cbh, t,rho
בניית אתרים לקוחות בנית אתרים לקוחות נבחרים לקוחות בניית אתרים

גוגל

גוגל
גוגל או באנגלית Google, הנמצא בבעלות חברת גוגל, הוא מנוע החיפוש הכי פופולארי שיש היום ברשת האינטרנט. בכל יום מאות מיליוני בקשות של חיפוש תוכן באינטרנט, או איתור אתרים כתובות ומדריכים, מטופלות על ידי מנוע החיפוש גוגל. גוגל זוכה לחשיפה של מאות מיליוני גולשים מידי יום. מנוע החיפוש גם משמש את חברת גוגל בתור דף הבית שלה.
לארי פייג' וסרגיי ברין הם אלו שהמציאו את אלגוריתם מנוע החיפוש של גוגל. האלגוריתם בשם Page Rank הומצא על ידיהם בשנת 1997, הרעיון מאחורי אלגוריתם זה הוא, שהוא מסדר את הדפים על פי כמות הדפים שמקושרים אליהם.
שמו של מנוע החיפוש והחברה עצמה הוא שיבוש של המילה גוגול (מילה זו מייצגת את המספר 10100 כלומר מאה אפסים אחרי הספרה אחת. הרעיון מאחורי הבחירה בשם זה הוא שמנוע החיפוש מסוגל להתמודד עם כמויות אדירות של מידע.
מנוע חיפוש נועם על מנת לחפש ולמצוא מידע מתוך מאגר גדול. מנועי חיפוש דפי אינטרנט הם היישום הגדול ביותר של מנועי חיפוש, קיימים גם מנועי חיפוש שנועדו למצוא מאגרי מידע הממוקמים על מחשב באופן מקומי.
מנוע חיפוש החלו להיות מפותחים החל משנת 1990. מנוע החיפוש הראשון שיצא לשוק היה WedCrawler שיצא בשנת 1994. מנוע חיפוש זה היה הראשון שהיה מסוגל לערוך חיפוש גם בגוף הטקסט ולא רק בכותרים של האתרים. באותה תקופה מנוע החיפוש הגדול ביותר היה לייקוס. מנוע חיפוש לייקוס הומצא על ידי מייקל מלודין מאוניברסיטת קרנגי מלון. מנועי חיפוש רבים אחרים החלו להתפתח בעקבות ההצלחה הגדולה של לייקוס. המבחן של מנועי חיפוש באינטרנט, הוא על ידי איכות התוצאות שהם מספקים לגולשים, בהתאם לכך מאז שנת 2001 הפך להיות גוגל מנוע החיפוש הגדול והפופולארי ביותר בשוק של מנועי החיפוש.
איך עובדים מנועי חיפוש ?
מנועי חיפוש אינטרנט עובדים בשיטה של סריקת אתרי האינטרנט תוך כדי חיפוש אחרי דפים. איתור הדפים נעשה על ידי זחלן אינטרנט אשר מעביר עותקים של דפים אלו למנוע ולאינדקס של מנוע החיפוש. מנוע החיפוש יוצר פירוק של הדף למרכיבים שונים ובנייה של מאגר מידע של הדפים. במהלך החיפוש מתבצעת שליחה של שאילתא המגיעה אל מאגר המידע, על פי מידת הרלוונטיות של המידע הוא מוצג למשתמש.
בניית אתרים, והחשיבות של קידומו בגוגל ומנועי חיפוש אחרים
חשו לזכור כי אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך של בנית אתר, הוא לגרום להצגתו של האתר במנועי חיפוש שונים, ובעיקר במנוע החיפוש גוגל. שימוש בקידום אתרים – על יד חזרה מספר רב של פעמים על מספר מילת מפתח רלוונטית לנושא של האתר מקדמת את האתר, וגורמת להצגה של האתר במקום גבוה יותר ברשימת מנועי החיפוש השונים.

 

 

Mail@Example.com  |    555-555-555    |   רחוב . 123  ישראל 000000